Dziennik z trasy

Rady dla początkujących

Kiribati

Zawsze kojarzyłem sobie Kiribati jako miejsce niezwykle egzotyczne, leżące Bóg jeden wie jak daleko…, gdzieś tam pośród rozległych wód…. Zapraszam, jeżeli rzecz jasna zechcesz, do zapoznania się z relacją z podróży do kraju bez turystów, i którego pewnie niedługo nie będzie na mapach…

Więcej zdjęć znajdziesz w pełnej relacji TUTAJ

06- sklepik w Bairiki 22

Komentarze

4 komentarze

 1. Ewa F. napisał(a):

  ze zdecydowanie tekstylnej Warszawy

  Witaj Pawełku!

  Dobrze, że czasem umieszczasz w relacjach swoje aktualne zdjęcia, bo mogłabym Cię nie poznać w Indiach. Przeobraziłeś się z turysty-białasa w Robinsona Crusoe!
  Bardzo ciekawie opisujesz te egzotyczne „zakamarki” świata. Ich cały urok polega na tym, że turystyczna „stonka” je omija.
  A teraz o Indiach. Poniżej link do informacji dot. przejazdu lotnisko Bagdogra – Darjeeling:
  http://www.darjeeling-tourism.com/darj_0000a4.htm

  Wynika z niej, że z lotniska odjeżdżają tylko prywatne taxi. Można przedpłacić w hali przylotów. Mała taxi (na 4 osoby) do Darjeelingu kosztuje 1850 INR (styczeń 2016) i w ciągu ok. 3 godz. dowozi cię do postoju taxi w Darjeelingu. ( Nie do każdego hotelu jest możliwość dojazdu samochodem. )Można próbować targować się z taksówkarzami po wyjściu z lotniska. Schodzą z ceny jeśli jest to ich powrotny kurs do Darjeelingu i nie chcą wracać na pusto. Na lotnisku działa cały proceder polegający na tym, że Ty przedpłacasz, dajesz kwit taksówkarzowi, a on podwozi Cię kawałek i każe przesiadać się do innej taxi – to po prostu taksówkarz I złapał tańszego taksówkarza II, czekającego na kurs powrotny do Darj. i zgarnął różnicę cen nie ruszając się prawie z miejsca. Oficjalnie przestrzegają przed taką sytuacją.
  Tańsza możliwość dotarcia do Darj. : dojechać taxi z lotniska do pobliskiego miasta Siliguri (Siliguri Bus Stand) i tam przesiąść się do zbiorczego jeepa/taxi, który zabiera 10 osób i odjeżdża, jak się zapełni. Cena: 130 INR za miejsce. Można wykupić 2 miejsca, żeby było wygodniej. Jedzie 3,5 godz.
  Są też 4 autobusy publiczne (minibusy 30-osobowe) dziennie z Siliguri (Tenzing Norgay Central Bus Terminus located on Hill Cart Road in Siliguri) do Darj., kosztują też 130 INR/miejsce. Jadą 4 godz. Nie znam rozkładu jazdy.
  W hotelu New Galaxy zameldowanie jest teoretycznie w godz.12 – 18. Napisałam więc do nich, że możemy być później. Odpisali:

  Hotel New Galaxy napisał(a)

  Dear guest ,
  Its possible to checkin in this time also . car will drop you in Darjeeling stand or bhanubhawan you need to walk 8 min. from there . When you reach Darjeeling just call us we will guide you .
  Thanks .

  Czyli z zameldowaniem nie ma problemu.
  Do zobaczenia w Indiach…

 2. redaktor napisał(a):

  Odpowiadam jeszcze raz na temat cen wyjazdu. Pisałem wcześniej o biletach lotniczych…
  Wyżej jest konkretny przykład,tego co równie ważne: przygotowanie do wyjazdu i zdobywanie wiedzy na ten temat.
  To właśnie z takich szczególików ma się cenę niską. Można coś zrobić za np. 10% ceny wywoławczej… gdy sie wie w jaki sposób…

 3. Elzbieta M. napisał(a):

  Jadę tam panie Pawle , chyba trafie

 4. Teresa napisał(a):

  Czyzby dojechala nowa kolezanka pozdrowienia

Skomentuj

Dodaj nowy komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *