Dziennik z trasy

Rady dla początkujących

Palau, film

Zapraszam na Pacyfik do miejsca będącego rajem dla nurkujących

Komentarze

2 komentarze

 1. Piotr G napisał(a):

  Szanowny Panie Pawle

  Jak tylko zobaczyłem mail z Pana filmami to nie mogłem się doczekać kiedy wrócę do domu i je obejrzę :):) co od razu zacząłem robić po powrocie.
  Na pierwszy ogień poszedł tak jak Pan przysłał w kolejności film o Bangladeszu .. coś fantastycznego chyba jedyne w swoim rodzaju… chyba jest Pan jedyną osobą której czegoś zazdroszczę … tego co Pan przeżył po prostu nie da się kupić za żadne pieniądze i nikt tego Panu nie zabierze… nawet brak mi wyrazów jak pisze ten mail co czuję oglądając te pana filmu… po prostu jak jakaś bajka.
  Jako że interesuję się historią pozwolę sobie zasugerować z tym że zaznaczam nie jestem ekspertem w tym temacie ale wspomina Pan w filmie opisując stare miasto Bajnam Nagar (nie mam zielonego pojęcia jak to się prawidłowo pisze, po prostu napisałem tak jak słyszę ) iż „poprzednie państwo Pakistan Wschodni został podzielony a bogaci hindusi opuścili zamieszkałe tereny zostawiając domy biedakom”. Według mojej wiedzy prowincja która była przed utworzeniem Pakistanu Wschodniego czyli Bengal została podzielona zaś sam Pakistan Wschodni został po prostu w 1971 roku przekształcony w samodzielne państwo Bangladesz chyba że Pan opisuje te wydarzenia z tego roku i podział Pakistanu w którego skład wchodziła prowincja Pakistan Wschodni.

  Pierwszy film ogólnie fantastyczny i oglądałem go z ogromną zazdrością, chyba Pan jest jedyną taką osobą nie tylko w Polsce ale na świecie tak dokładnie dokumentującą w tak nieprawdopodobny sposób zwiedzanie naszej planety, aczkolwiek jak pisałem wcześniej wkradł się według mnie mały chochlik historyczny.

  z wyrazami szacunku i uznania

 2. Paweł Krzyk napisał(a):

  Miłe dziekuję.

Skomentuj

Dodaj nowy komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *