Melilla, informacje praktyczne.

Melilla – informacje praktyczne (stan na czerwiec 2014)

Status formalny: autonomiczne terytorium Hiszpanii, „Ciudad Autonoma de Melilla”. Mały kraj z około 80 tysiącami mieszkańców, na powierzchni tylko 12,3 km2 , położony na afrykańskim brzegu Morza Śródziemnego i sąsiadującym tylko z Marokiem.

Język:  hiszpański

Pieniądze:  Euro

Wiza: nie ma- Unia Europejska (jak Hiszpania)

Transport: można się tutaj dostać w trojaki  sposób: samolotem, promem np. z hiszpańskiego miasta Malaga, oraz drogą lądową z Maroka. Ja przypłynąłem z Malagi  promem Acciona (bilet zakupiony w kraju przez Internet:   www.aferry.pl    w cenie 144 EUR/2 osoby w obie strony/w kabinie w drodze powrotnej). Wypłynąłem o 13.00 (czas 7,5 godziny), z powrotem następnego dnia odpływa o 23,30, a przypływa o 8.00 (8,5 godziny). Można spać w kabinie za niewielką dopłatą. Kursuje codziennie z wyjątkiem niedzieli.

Hotele: Ja nocowałem w Melilla w Hotelu Nacional (55 EUR/pokój 2 osobowy).

Atrakcje turystyczne: najbardziej interesującym  miejscem jest ładne centrum miasta z licznymi ciekawymi budynkami  w … hiszpańskim stylu, z historycznymi murami twierdzy. Pomimo lokalizacji miasta w Afryce w otoczeniu ziemi marokańskiej, nie znajdziesz tutaj typowych medin  itp. To miejsce jest bardzo hiszpańskie, jedynie na ulicach widać nieco strojów wyznawców islamu. Miasto posiada 800 budynków w stylu modernistycznym i Art Deco.

Bezpieczeństwo, ostrzeżenia: zagrożenia prawie żadne-  takie jak w Unii Europejskiej.