Namibia. Galeria Zdjęć: Wioska Himba

Aby wejść do wioski, nie przekupuje się starszyzny wioskowej, ani nie kupuje się biletów, ale w sklepie kupuje środki spożywcze: mąkę, olej, itp., rzeczy przydatne w życiu codziennym. Wioska, którą odwiedziłem przypominała trochę  skansen, ale trudno mi się wypowiadać,  bo wnioski wysunąłem tylko z powodu braku mężczyzn w wiosce. Podobno wyszli do pracy poza wioskę do innych miejscowości.
Himba są ludem żyjącym jak kilka wieków temu, są nomadami przemieszczającymi się na pograniczu Namibii i Angoli. Mają swoje specyficzne zasady dotyczące  splatania włosów, strojów, zasad współżycia, oraz higieny osobistej.
Z uwagi na to, że żyją w terenie raczej pustynnym, kobiety Himba się nie myją. O higienę osobistą dbają codziennie okadzając wonnościami ciało,  a zwłaszcza miejsca intymne.
Wybaczcie, ale skojarzył mi się brzydki wierszyk o:… „myciu i wietrzeniu”. Spędziłem  w tej wiosce pół dnia,  robiąc mnóstwo zdjęć, i dobrych kilka minut materiału filmowego. Poniżej zamieszczam zdjęcia z wyprawy. Film z całej wyprawy dostępny w sklepie.

Zdjęcie 1 z 25

herero,kobiety, himba,wioska, spotkania, prelekcje, filmy, podroznicze, z wyprawy,