Zimbabwe

Spis treści

04-04-2012

Zimbabwe, galeria zdjęć

Wodospady Wiktorii na rzece Zambezi, jeden z trzech najbardziej znanych wodospadów na świecie, po Foz de Iquasu  i Niagarze. Wodospady znajdują się na pograniczu Zimbabwe i Zambii, i z tych krajów się je ogląda. Ja miałem pecha bo była pora sucha i rzeka Zambezi niosła mało wody.
Za to popłynąłem na rafting na Zambezi. Rafting rozpoczyna się zaraz za kaskadami wodospadu i płynąc Zambezi pokonuje się kolejne bystrza i przełomy. Niektóre byliśmy zmuszeni obejść pieszo – zbyt niebezpieczne. Tylko łódki popłynęły nimi same bez obsługi. Warto skorzystać.
Obok wodospadu w miasteczku ładne pamiątki afrykańskie. Po 2 dniach dalej przez Zimbabwe  w stronę RPA, przez miasto Bulowayo (brak paliwa) do parku Motopos. W nim malowidła buszmenów w jaskiniach oraz na wzgórzu Motopos  grób Cecila Rodesa (najbogatszego mieszkańca Afryki-twórcy Rodezji). Przed powrotem do Johanesburga zwiedziłem tajemnicze ruiny Wielkiego Zimbabwe – miasta powstałego nie wiadomo kiedy,i nie wiadomo po co zbudowanego. Załączam nieco zdjęć. Zapraszam do sklepu – oferuję w nim  film, relację z całej wyprawy.

Zimbabwe

wodospady wiktorii,podróżnik,podróż z plecakiem,globtroterzy,Paweł Krzyk,łódzkie,łódzki podróżnik,trampingi, podróż na koniec świata, rzeka zambezi, rafting na zambezi,Cecil Rhodes,Wzgórze Motopos,Wielkie Zimbabwe, miasto zimbabwe, rzeka zambezi, rafting na zambezi,Cecil Rhodes,Wzgórze Motopos,Wielkie Zimbabwe, miasto zimbabwe, rzeka zambezi, rafting na zambezi,Cecil Rhodes,Wzgórze Motopos,Wielkie Zimbabwe, miasto zimbabwe, rzeka zambezi, rafting na zambezi,Cecil Rhodes,Wzgórze Motopos,Wielkie Zimbabwe, miasto zimbabwe, rzeka zambezi, rafting na zambezi,Cecil Rhodes,Wzgórze Motopos,Wielkie Zimbabwe, miasto zimbabwe, rzeka zambezi, rafting na zambezi,Cecil Rhodes,Wzgórze Motopos,Wielkie Zimbabwe, miasto zimbabwe, wodospady wiktorii,podróżnik,podróż z plecakiem,globtroterzy,Paweł Krzyk,łódzkie,łódzki podróżnik,trampingi, podróż na koniec świata, wodospady wiktorii,podróżnik,podróż z plecakiem,globtroterzy,Paweł Krzyk,łódzkie,łódzki podróżnik,trampingi, podróż na koniec świata, rzeka zambezi, rafting na zambezi,Cecil Rhodes,Wzgórze Motopos,Wielkie Zimbabwe, miasto zimbabwe, rzeka zambezi, rafting na zambezi,Cecil Rhodes,Wzgórze Motopos,Wielkie Zimbabwe, miasto zimbabwe, rzeka zambezi, rafting na zambezi,Cecil Rhodes,Wzgórze Motopos,Wielkie Zimbabwe, miasto zimbabwe, rzeka zambezi, rafting na zambezi,Cecil Rhodes,Wzgórze Motopos,Wielkie Zimbabwe, miasto zimbabwe, rzeka zambezi, rafting na zambezi,Cecil Rhodes,Wzgórze Motopos,Wielkie Zimbabwe, miasto zimbabwe, wodospady wiktorii,podróżnik,podróż z plecakiem,globtroterzy,Paweł Krzyk,łódzkie,łódzki podróżnik,trampingi, podróż na koniec świata, wodospady wiktorii,podróżnik,podróż z plecakiem,globtroterzy,Paweł Krzyk,łódzkie,łódzki podróżnik,trampingi, podróż na koniec świata, wodospady wiktorii,podróżnik,podróż z plecakiem,globtroterzy,Paweł Krzyk,łódzkie,łódzki podróżnik,trampingi, podróż na koniec świata, rzeka zambezi, rafting na zambezi,Cecil Rhodes,Wzgórze Motopos,Wielkie Zimbabwe, miasto zimbabwe, wodospady wiktorii,podróżnik,podróż z plecakiem,globtroterzy,Paweł Krzyk,łódzkie,łódzki podróżnik,trampingi, podróż na koniec świata,