Zimbabwe

Spis treści

04-04-2012

Zimbabwe, galeria zdjęć

Wodospady Wiktorii na rzece Zambezi, jeden z trzech najbardziej znanych wodospadów na świecie, po Foz de Iquasu  i Niagarze. Wodospady znajdują się na pograniczu Zimbabwe i Zambii, i z tych krajów się je ogląda. Ja miałem pecha bo była pora sucha i rzeka Zambezi niosła mało wody.
Za to popłynąłem na rafting na Zambezi. Rafting rozpoczyna się zaraz za kaskadami wodospadu i płynąc Zambezi pokonuje się kolejne bystrza i przełomy. Niektóre byliśmy zmuszeni obejść pieszo – zbyt niebezpieczne. Tylko łódki popłynęły nimi same bez obsługi. Warto skorzystać.
Obok wodospadu w miasteczku ładne pamiątki afrykańskie. Po 2 dniach dalej przez Zimbabwe  w stronę RPA, przez miasto Bulowayo (brak paliwa) do parku Motopos. W nim malowidła buszmenów w jaskiniach oraz na wzgórzu Motopos  grób Cecila Rodesa (najbogatszego mieszkańca Afryki-twórcy Rodezji). Przed powrotem do Johanesburga zwiedziłem tajemnicze ruiny Wielkiego Zimbabwe – miasta powstałego nie wiadomo kiedy,i nie wiadomo po co zbudowanego. Załączam nieco zdjęć. Zapraszam do sklepu – oferuję w nim  film, relację z całej wyprawy.

Zdjęcie 1 z 19

wodospady wiktorii,podróżnik,podróż z plecakiem,globtroterzy,Paweł Krzyk,łódzkie,łódzki podróżnik,trampingi, podróż na koniec świata,