Anguilla, galeria zdjęć

Kraj, który zwiedziłem w listopadzie i grudniu 2009 roku. Byłem tutaj z innym podróżnikiem Remigiuszem Mielcarkiem. Przemieszczałem się pomiędzy wyspami  w różny sposób (samolotami, samolocikami, promami, łodziami wycieczkowymi , w listopadzie i grudniu 2009 roku). Trasa wiodła od Philipsburga stolicy Sint Marteen, przez łącznie 10 wysp-państewek (terytoriów)  w środkowej części Morza Karaibskiego. Były to w kolejności: Sint  Marteen, St. Martin, Anguilla, St. Barthelemy (St.  Barth), Saba, St. Eustatius (Statia), Antigua, Barbuda, Montserrat, Gwadelupa, Marie Galante.  Wypadło od jednego do trzech dni w każdym kraju. Ciekawa trasa pokazująca jak różnorodne mogą być, wydawałoby się prawie  takie same, blisko siebie leżące miejsca, w jednym rejonie globu.
Państwa od:  małego raju na ziemi, w krańcowo różnych  stopniach rozwoju cywilizacyjnego ,  po szczyt wystającej z wody podmorskiej góry, czy też wyspy z czynnym wulkanem, który zaczął pluć popiołami w naszej obecności.
Poniżej zamieszczam galerię ze zdjęciami. Zapraszam także do sklepu,  gdzie oferuję film z trasy.

0102

Zdjęcie 1 z 4

Ameryka środkowa,urlop,morze karaibskie,wyspa, mini państwo,podróżnik, globtroter,polscy podróżnicy,Paweł Krzyk,wyprawy, wędrówki z Pawłem,tramping,