Gwadelupa (Francja)

Spis treści

03-04-2012

Gwadelupa, galeria zdjęć

Kraj, który zwiedziłem w listopadzie i grudniu 2009 roku. Byłem tutaj z innym podróżnikiem Remigiuszem Mielcarkiem.Przemieszczałem się pomiędzy wyspami  w różny sposób (samolotami, samolocikami, promami, łodziami wycieczkowymi , w listopadzie i grudniu 2009 roku). Trasa wiodła od Philipsburga stolicy Sint Marteen, przez łącznie 10 wysp-państewek (terytoriów)  w środkowej części Morza Karaibskiego. Były to w kolejności: Sint  Marteen, St. Martin, Anguilla, St. Barthelemy (St.  Barth), Saba, St. Eustatius (Statia), Antigua, Barbuda, Montserrat, Gwadelupa, Marie Galante (gwadel.) Wypadło od jednego do trzech dni w każdym kraju. Ciekawa trasa pokazująca jak różnorodne mogą być, wydawałoby się prawie takie same, blisko siebie leżące miejsca, w jednym rejonie globu.
Państwa od małego raju na ziemi, w krańcowo różnych  stopniach rozwoju cywilizacyjnego ,  po szczyt wystającej z wody podmorskiej góry, czy też wyspy z czynnym wulkanem, który zaczął pluć popiołami w naszej obecności.
Poniżej zamieszczam galerię ze zdjęciami. Zapraszam także do sklepu,  gdzie oferuję film z trasy.

Zdjęcie 1 z 11

wyprawy, wędrówki z Pawłem,tramping, Basse terre, Gosier,

 

 

03-04-2012

Marie Galante, galeria zdjęć

Kraj, który zwiedziłem w listopadzie i grudniu 2009 roku. Byłem tutaj z z innym podróżnikiem Remigiuszem Mielcarkiem. Przemieszczałem się pomiędzy wyspami  w różny sposób (samolotami, samolocikami, promami, łodziami wycieczkowymi).
Trasa wiodła od Philipsburga stolicy Sint Marteen, przez łącznie 10 wysp-państewek (terytoriów)  w środkowej części Morza Karaibskiego. Były to w kolejności: Sint  Marteen, St. Martin, Anguilla,  St. Barthelemy (St.  Barth), Saba, St. Eustatius (Statia), Antigua, Barbuda, Montserrat, Gwadelupa, Marie Galante (Gwadelupa).  Wypadło od jednego do trzech dni w każdym kraju.
Ciekawa trasa pokazująca jak różnorodne mogą być, wydawałoby się prawie  takie same, blisko siebie leżące miejsca, w jednym rejonie globu. Państwa od:  małego raju na ziemi, w krańcowo różnych  stopniach rozwoju cywilizacyjnego,  po szczyt wystającej z wody podmorskiej góry, czy też wyspy z czynnym wulkanem, który zaczął pluć popiołami w naszej obecności.
Poniżej zamieszczam galerię ze zdjęciami. Zapraszam także do sklepu,  gdzie oferuję film z trasy.

Zdjęcie 1 z 11

film podróżniczy,Grand Bourg, młyn do wyciskania soku z trzciny, domki niewolników,