Saint Martin (Francja)

Spis treści

04-04-2012

Saint Martin, galeria zdjęć

Kraj, który zwiedziłem w listopadzie i grudniu 2009r. Byłem tutaj z innym podróżnikiem Remigiuszem Mielcarkiem. Przemieszczałem się pomiędzy wyspami  w różny sposób: samolotami, samolocikami, promami, łodziami wycieczkowymi , w listopadzie i grudniu 2009r. Trasa wiodła od Philipsburga stolicy Sint Marteen, przez łącznie 10 wysp- państewek (terytoriów),  w środkowej części Morza Karaibskiego .
Były to w kolejności: Sint  Marteen, St. Martin, Anguilla, St. Barthelemy (St.  Barth), Saba, St. Eustatius (Statia), Antigua, Barbuda, Montserrat, Gwadelupa, Marie Galante (gwadel.). Wypadło od jednego do trzech dni w każdym kraju.
Ciekawa trasa pokazująca jak różnorodne mogą być, wydawałoby się prawie  takie same, blisko siebie leżące miejsca, w jednym rejonie globu.
Państwa od: małego raju na ziemi, o krańcowo różnych  stopniach rozwoju cywilizacyjnego,  po szczyt wystającej z wody podmorskiej góry. Czy też wyspy z czynnym wulkanem, który zaczął pluć popiołami w naszej obecności.
Saint Martin oraz Sint Marteen są oddzielnymi mini państewkami, leżącymi na jednej wyspie. Mieszkańcy swobodnie się przemieszczają. Granica jest zaznaczona przy drodze.
Załączam kilka zdjęć.
Zapraszam także do sklepu,  gdzie oferuję film z trasy.

Zdjęcie 1 z 8

ini państwo, morze karaibskie, egzotyka,podróżnik, globtroter,polscy globtroterzy,