Chile, galeria zdjęć

Ten nowoczesny kraj w zachodniej części Ameryki Płd., odwiedziłem do tej pory trzykrotnie. Jest jedną ze stacji przesiadkowych, zwłaszcza na Pacyfik, ale i na Antarktydę. Dwukrotnie zaczynałem od Chile podróże dookoła świata. Kraj rozłożony w postaci bardzo długiego wąskiego paska lądu, przyklejonego do Ameryki Płd. od strony Pacyfiku. Chile posiada zróżnicowane rejony geograficzne: od pustyni, wysokich gór, żyznych dolin z winoroślami,
po wulkany, lodowce i fiordy. Smakowały mi tutaj wina i brandy. Mile wspominam nocleg
w górskim schronisku, z widokiem na najwyższy szczyt Andów, Aconcaguę, czy rafting…, który dla mojego znajomego skończył się 2-dniowym pobytem w szpitalu !!! Na pewno tutaj jeszcze wrócę zobaczyć południowy rejon z lodowcami (szukam partnera do tej miesięcznej podróży). Zamieszczam kilka zdjęć z ostatniej wyprawy, na wyspy Pacyfiku z listopada 2011 r. Załączone zdjęcia są tylko z nadmorskich miast Valparaiso oraz Wina del Mar.
Była to moja trzecia podróż  (prawie) dookoła świata. Oferuję z niej także film z podróży. Zobacz skrót tego filmu TUTAJ (kliknij)

Zdjęcie 1 z 16

Ameryka płd,Valparaiso, Wina del Mar,spotkania,fily, podróżnicze, podróż,