Nowa Zelandia, galeria zdjęć

Północną wyspę Nowej Zelandi zwiedziłem podczas pierwszej podróży dookoła świata
w listopadzie 1999 r. Byliśmy tutaj z biurem podróży. Pierwszym przystankiem było pięć zachodnich stanów USA. Trasa wiodła od Los Angeles, przez Parki Narodowe, w tym Wielki Kanion Rzeki Colorado, do Las Vegas, dalej przez San Francisco powrót do los Angeles.
Na Hawajach w ciągu 7 dni  zaliczyliśmy wszystkie główne atrakcje turystyczne. Mnie najbardziej podobały się wulkany, oraz… występy folklorystyczne w  Centrum Kultury Polinezyjskiej. Kolejnym stopem w tej dwumiesięcznej podróży była Apia na Samoa Zachodnim. Spokojne wyspiarskie państewko tuż przy linii zmiany daty, z rajskimi wysepkami, tropikalną roślinnością, chatami wodzów i chatami kobiet… Niestety wdziałem tylko stolicę Auckland oraz Rotorua, z jego gejzerami
i wulkanicznymi jeziorkami. Pewnie wrócę zobaczyć wyspę południową.
Załączam kilka starych zdjęć.

Nowa Zelandia

na farmie owczej,Pacyfik, wyspa,auckland,Rotorua, park wulkanow,podroznik polski, gorace jeziorko w Parku Narodowym Gejzerow,Pacyfik, wyspa,auckland,Rotorua, park wulkanow,podroznik polski, jezioro z czarnymi labedziami w centrum ROTORUA,Pacyfik, wyspa,auckland,Rotorua, park wulkanow,podroznik polski, Pacyfik, wyspa,auckland,Rotorua, park wulkanow,podroznik polski, 'mydlany' gejzer,Pacyfik, wyspa,auckland,Rotorua, park wulkanow,podroznik polski, widok na Auckland z krateru na wzgoPacyfik, wyspa,auckland,Rotorua, park wulkanow,podroznik polski,rzu w centrum stolicy.