Nowa Zelandia, galeria zdjęć

Północną wyspę Nowej Zelandi zwiedziłem podczas pierwszej podróży dookoła świata
w listopadzie 1999 r. Byliśmy tutaj z biurem podróży. Pierwszym przystankiem było pięć zachodnich stanów USA. Trasa wiodła od Los Angeles, przez Parki Narodowe, w tym Wielki Kanion Rzeki Colorado, do Las Vegas, dalej przez San Francisco powrót do los Angeles.
Na Hawajach w ciągu 7 dni  zaliczyliśmy wszystkie główne atrakcje turystyczne. Mnie najbardziej podobały się wulkany, oraz… występy folklorystyczne w  Centrum Kultury Polinezyjskiej. Kolejnym stopem w tej dwumiesięcznej podróży była Apia na Samoa Zachodnim. Spokojne wyspiarskie państewko tuż przy linii zmiany daty, z rajskimi wysepkami, tropikalną roślinnością, chatami wodzów i chatami kobiet… Niestety wdziałem tylko stolicę Auckland oraz Rotorua, z jego gejzerami
i wulkanicznymi jeziorkami. Pewnie wrócę zobaczyć wyspę południową.
Załączam kilka starych zdjęć.

Nowa Zelandia

'mydlany' gejzer,Pacyfik, wyspa,auckland,Rotorua, park wulkanow,podroznik polski, na farmie owczej,Pacyfik, wyspa,auckland,Rotorua, park wulkanow,podroznik polski, Pacyfik, wyspa,auckland,Rotorua, park wulkanow,podroznik polski, jezioro z czarnymi labedziami w centrum ROTORUA,Pacyfik, wyspa,auckland,Rotorua, park wulkanow,podroznik polski, gorace jeziorko w Parku Narodowym Gejzerow,Pacyfik, wyspa,auckland,Rotorua, park wulkanow,podroznik polski, widok na Auckland z krateru na wzgoPacyfik, wyspa,auckland,Rotorua, park wulkanow,podroznik polski,rzu w centrum stolicy.