Samoa Zachodnie, galeria zdjęć

Samoa Zachodnie zwiedziłem podczas pierwszej podróży dookoła świata w listopadzie 1999 r. Byliśmy tutaj z biurem podróży. Pierwszym przystankiem było pięć zachodnich stanów USA. Trasa wiodła od Los Angeles, przez Parki Narodowe, w tym Wielki Kanion Rzeki Colorado, do Las Vegas, dalej przez San Francisco powrót do los Angeles. Na Hawajach w ciągu 7 dni  zaliczyliśmy wszystkie główne atrakcje turystyczne. Mnie najbardziej podobały się wulkany, oraz… występy folklorystyczne w  Centrum Kultury Polinezyjskiej. Kolejnym stopem w tej dwumiesięcznej podróży była Apia na Samoa Zachodnim. Spokojne wyspiarskie państewko tuż przy linii zmiany daty, z rajskimi wysepkami, tropikalną roślinnością, chatami wodzów
i chatami kobiet… Ich domy są zbudowane z drewnianych pali, z ścianami z maty uplecionej
z liści palmowych. Byliśmy ciekawi co jest w środku. I tutaj niespodzianka, po zrolowaniu maty w górę, w środku pełne wyposażenie domu z osprzętem typu europejskiego.
Załączam kilka starych zdjęć.

Samoa Zachodnie

Papu na lisciach bananowca. Menu, owoc drzewa chlebowego, kurczak, baranina, owoce morza, do picia kokos. swiatynia Bahaju ( naliczylem w stolicy API, ok.30 kosciolow roznych wyznan, Zmieniaja wiare, gdy dany kosciol cos daje. Pacyfik,Apia,rajska wyspa,podrozowac, tanio,daleko,spotkania,prelekcje, Kilka godzin spaceru ,do jeziorka w kraterze wulkanu, przez dzungle,  bloto, deszcz, spadaja…ce z drzew pijawki, pokonywanie kanionów ... z tylu 'chata wodzow'. Chata kobiet, jest taka sama,mniejsza, Pacyfik,Apia,rajska wyspa,podrozowac, tanio,daleko,spotkania,prelekcje,wypoczynek w raju? Pod tym hamakiem jest fala Pacyfiku.