Malezja, galeria zdjęć

W małej trampingowej grupce przez 23 dni, w lutym i marcu 2010 roku,  w Malezji i Sułtanacie Brunei (Darussalam).
Trasa wiodła od Kuala Lumpur, potem przeskok na Borneo Malezyjskie do Kuching w Sarawaku. Pobyt w Parku Narodowym Bako i dalej miasto Miri,  z wyjazdem w prawdziwą dżunglę do Tenyok Rimba,  pod przewodnictwem byłego oficera komandosów armii malezyjskiej.
Po drodze pobyt w wiosce plemienia Kajanów (długie domy, i kobiety z „długimi” uszami).  Tutaj po całodziennym marszu, u podnóża Góry Umbang  survivalowy nocleg w lesie deszczowym. Następnie  Long Terawan i łodziami do Parku Narodowego Mulu – wspaniałe jaskinie, w tym Jaskinia Jelenia z milionami nietoperzy. Niezapomniany widok wylatujących wstęg nietoperzy. Stąd łodziami na 4 dniowy pobyt w dżungli. Z bazy u stóp Góry Api, wyczerpujące wejście przez tereny porośnięte bujną roślinnością,  na charakterystyczne iglice Pinnacles. Powrót w kierunku cywilizacji wielogodzinnym  marszem ścieżką łowców głów, aby kolejną rzeką  przybyć do wioski plemienia Ibanów, i przenocować w ich długich domach. Przez Limbang do Labuan i Kota Kinabalu, skąd treking na Mont Kinabalu (4101 m. n.p.m., z noclegiem w schronisku Laban Rata (3272 m.). Potem na północ pośród lasów palm olejowych na półwysep do miasteczka Kudat (plaża, woda i ciekawe skały po drodze)…
Na zdjęciach możesz zobaczyć również największy kwiat świata raflezję – udało mi się ja zobaczyć kwitnącą. Ostatnim miejscem, poprzez Sandakan  były Wyspy Żółwie, w porze składania jajek przez wielkie żółwice.
Na tę wyprawę potrzebna jest dobra kondycja i niezła sprawność fizyczna.
Poniżej galeria zdjęć. Zapraszam również do sklepu gdzie oferuję film z tej wyprawy.

Zdjęcie 1 z 37

daleki wschód,egzotyczne miejsce, tropikalna dżungla,podróżować daleko i blisko,globtroterzy,