Francja- z Pirenejów do Besancon, galeria zdjęć

Francja- z Pirenejów do Besancon, galeria zdjęć

 

              Z uwagi … chyba na zmęczenie podróżą oraz to, że wkroczyliśmy w rejon doskonale opisany w przewodnikach, pokazujemy z Łukaszem tylko… zdjęcia.

              Po zwiedzenie stolicy Andorra …, następnie 8 km w górę doliny do miejsca na liście UNESCO: Dolina Madriu- Terafita –Claror, gdzie „lokalsi” masowo przyjeżdżają na pikniki. Nastepnie już przez góry pojechaliśmy w kierunku Francji do Spain Livia (ok 262 km). Zanocowaliśmy w Les Angles w wśród pirenejskich górek.

              A teraz w expressowym tempie informacja o trasie, gdyż inaczej zacząłbym pisać przewodnik:

              Z Les Angles do Fortyfikacj Cascarssonne (UNESCO,112 km). Z Monpelier (prow. Languedoc-Roussillon- 151 km) do Parku Narodowego Causses Aigoual Cévennes, Lasalle (UNESCO,65 km). Następnie do Chaîne des Puys (obszar tektoniczny na liście… UNESCO)- to znajduje się obok Clermond- Ferrand (prow. Auvergne/Owernia-275 km).

              Kolejny dzień: z Clermont do Lyon (prow.  Rhône-Alpes/Rodan- Alpy -UNESCO,165), potem do Dijon (prow. Burgundy – UNESCO,169 km). Zwiedzamy urokliwe Królewskie Żupnie w Arc-et-Senans, (UNESCO-produkcja soli w otwartej misie, 84km). Przez Besancon (prow. Franche-Comté- 50 km) do Cytadeli Besancon (UNESCO, 5,5 km), wjeżdżamy do Bazylei w Szwajcarii (166 km)…

              Niżej zdjęcia wraz z mapką trasy w całej Francji.