Polinezja Francuska (Francja)

Spis treści

09-07-2013

film z podróży

zobacz film: https://wedrowkizpawlem.pl/ameryka-poludniowa/chile/film-z-podrozy-pacyfik-cz-i-chile-chile-wyspa-robinsona-crusoe-pitcairn/

 

09-04-2012

Polinezja Francuska, galeria zdjęć: Tahiti

Na wyspy Polinezji Francuskiej miałem okazję trafić dwukrotnie podczas podróży dookoła świata. Za pierwszym razem zwiedziłem główne turystyczne wyspy : Tahiti, Morea i Bora Bora. Podczas drugiego pobytu, w grudniu 2011, na Tahiti zszedłem ze statku wycieczkowego. Zostałem kilka dni na Tahiti i stąd wróciłem do kraju. Pamiętam, że loty powrotne trwały ok.40 godzin. Polinezja Francuska jest bardzo drogim miejscem dla turysty. Z tego powodu zwykle pobyty, są ograniczane czasowo.
W 2011 roku, atmosferę w stolicy Papeete zastałem wielkomiejską, typu duże miasto. Ale już 18 km w bok turystów nie ma. Ruch na obwodnicy Tahiti, i korki jak np. w Warszawie, w porze dojazdu do pracy. W czasie obu pobytów urzekała mnie tutejsza polinezyjska atmosfera: cieplutka woda, malownicze  wulkaniczne wysokie szczyty, ładne plaże- w tym z czarnym piaskiem wulkanicznym, różnorodność kwitnących bylin, rafa koralowa, i ta nastrojowa polinezyjska muzyka …  Oferuję film z tej wyprawy. Zobacz skrót tego filmu TUTAJ (kliknij)
Załączam nieco zdjęć z obu wizyt w tym rajskim zakątku świata.

Polinezja Francuska

Morea zatoka Cooka Hotele na Bora Bora pływanie z płaszczkami rejs wokół wyspy Bora Bora górzysta Morea Morea znana z wanilii i czarnych pereł naguski na czarnej plaży

 

 

03-04-2012

Polinezja Francuska, Archipelag Raivavae, galeria zdjeć

RAIVAVAE – główna wyspa Archipelagu AUSTRAL (lub TUBUAI) – jedenj z 5-u należących do Polinezji Francuskiej. Zwiedzona  podczas podróży „ PACYFIK 2011”.
Jeden z pacyficznych rajów na ziemi, cicho spokojnie, wszyscy się znają. Miejsce jeszcze nie „rozdeptane”, bez hoteli na wodzie,  itd. Żeby przywitać  turystów z wycieczkowca skrzyknęli się z całej wyspy.
Jak wędrowałem pieszo kilkanaście km nie było samochodu, który by się nie zatrzymał i oferował podwiezienie. Kto to słyszał iść pieszo!!!
Poniżej zamieszczam galerię zdjęć wykoananej podczas tej wędrówki. Oferuję również film z tej podróży. Zobacz skrót filmu TUTAJ (kliknij)

Raivavae- Polinezja Francuska

polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi,środek Pacyfiku,ocean spokojny, podróż na koniec świata, dookoła globu,podróż marzeń,podróżnik,Paweł Krzyk, Archipelag Austral,Archipelag Tubuai, raj na ziemi, rajska wyspa, super plaże, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi, Archipelag Austral,Archipelag Tubuai, raj na ziemi, rajska wyspa, super plaże, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi, Archipelag Austral,Archipelag Tubuai, raj na ziemi, rajska wyspa, super plaże, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi, Archipelag Austral,Archipelag Tubuai, raj na ziemi, rajska wyspa, super plaże, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi, Archipelag Austral,Archipelag Tubuai, raj na ziemi, rajska wyspa, super plaże, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi, Archipelag Austral,Archipelag Tubuai, raj na ziemi, rajska wyspa, super plaże, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi, Archipelag Austral,Archipelag Tubuai, raj na ziemi, rajska wyspa, super plaże, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi,środek Pacyfiku,ocean spokojny, podróż na koniec świata, dookoła globu,podróż marzeń,podróżnik,Paweł Krzyk, Archipelag Austral,Archipelag Tubuai, raj na ziemi, rajska wyspa, super plaże, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi,środek Pacyfiku,ocean spokojny, podróż na koniec świata, dookoła globu,podróż marzeń,podróżnik,Paweł Krzyk, Archipelag Austral,Archipelag Tubuai, raj na ziemi, rajska wyspa, super plaże, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi,środek Pacyfiku,ocean spokojny, podróż na koniec świata, dookoła globu,podróż marzeń,podróżnik,Paweł Krzyk, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi,środek Pacyfiku,ocean spokojny, podróż na koniec świata, dookoła globu,podróż marzeń,podróżnik,Paweł Krzyk, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi,środek Pacyfiku,ocean spokojny, podróż na koniec świata, dookoła globu,podróż marzeń,podróżnik,Paweł Krzyk, polinezyjska nastrojowa muzyka,girlandy kwiatów na szyi,środek Pacyfiku,ocean spokojny, podróż na koniec świata, dookoła globu,podróż marzeń,podróżnik,Paweł Krzyk,