Dziennik z trasy

Rady dla początkujących

Wyspa Norfolk

Norfolk jest  terytorium zależnym  Australii, posiadającym autonomię wewnętrzną, czyli prawie jak samodzielny kraj ale należący do Australii. Rząd Australijski reprezentuje administrator, ale posiadają własne: parlament, rząd, premiera, pocztę… , a do tego tylko niecałe 35 km 2 wulkanicznej powierzchni i około 2,130 mieszkańców… Szukaj wyspy na Pacyfiku… Na Norfolk na drogach oraz przed wszystkimi wejściami / wjazdami na posesje spotkasz poprzeczne belki stalowe, rodzaj rusztu uniemożliwiającego przejście zwierząt. Krowy chodzą swobodnie a kierowcy ze stoickim spokojem objeżdżają je na drodze. Inna ciekawostką są przezwiska i pseudonimy używane przez mieszkańców. Nazywają na przykład dowcipnie swoje domy. Z uwagi na niewielka ilość nazwisk, umieszczają w książce telefonicznej przezwisko / imię, pod którym ta osoba jest bardziej znana. Większość brzmi doprawdy mało oficjalnie. Dowiesz się w książce jaki nr telefonu ma: Tarzan, Wiggy, Snoop, Paw Paw,… W telefonach firmowych: wymieniony jest telefon do firmy oraz imiona osób i ich telefony komórkowe… Niżej dwa zdjęcia.

05- Norfolk, Kingston 12- Norfolk, ogromne hibiskusy

Wiecej zdjęć w pełnej relacji TUTAJ.

Komentarze

7 komentarzy

 1. Beate napisał(a):

  Piekna wyprawa,jestem zachwycona,podziw za cierpliwosc i odwage podrozy samemu.To swiadczy o duzym doswiadczeniu.

 2. Barbara napisał(a):

  Panie Pawle jest Pan wspaniałym podróżnikiem,podziwiam Pana odwagę z przyjemnością czytałam każdą relację.Jakie plany następne?Serdecznie pozdrawiam.

 3. redaktor napisał(a):

  Miłe Panie Wasze komentarze wprawiają mnie w zakłopotanie.Bardzo dziękuję i cieszę się z tego, że czytacie te materiały… Pozdrawiam już z domu, gdzie rano było już tylko +2 st.C.

 4. Janusz napisał(a):

  Jak można się było spodziewać kolejna udana wyprawa wielkiego globtrottera.I te fascynujące relacje na gorąco.W podróżowaniu jak i w życiu trzeba mieć jednak też trochę szczęścia,przykładem wczorajszy cyklon PAM,który zdemolował dopiero co odwiedzone przez Ciebie Vanuatu.
  Wiadomo,szczęście sprzyja lepszym i tak trzymać.

 5. zosia napisał(a):

  Bardzo zazdroszcze pana rodzinie ze maja takiego ciekawego czlowieka pozdrowienia

 6. redaktor napisał(a):

  To miłe, choć chyba przesada. Nie wiem czy moja rodzina sądzi tak samo. Serdecznie pozdrawiam

 7. redaktor napisał(a):

  Co do Vanuatu, to chyba naprawdę szczęście mi dotychczas na szlaku dopisywało. Prawdę mówiąc nigdy nie miałem większych kłopotów. Odpukać… byle zdrówko było!

Skomentuj